Chusteczki nawilżane dla niemowląt – wynalazek doskonały?

0
579

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego!?

Często mówi się, ze jak coś nadaje się do wszystkiego, w praktyce nadaje się do niczego. Zaprzeczeniem tego stwierdzenia wydają się być… nawilżane chusteczki dla niemowląt 🙂

Polecamy Rodzice Chusteczki nawilżane dla niemowląt - wynalazek doskonały?

Przyznajcie się – która z Was ma pod ręką kolorową paczuchę z pachnącą bobasem zawartością? Ja przyznaję się bez bicia – w każdym pomieszczeniu w domu znajdę chociaż jedno opakowanie chusteczek dla dzieci. Tak jest po prostu wygodniej!

Tylko dla niemowląt?

Zastanawiacie się do czego jeszcze można wykorzystać wspomniane chusteczki, poza oczywistym przeznaczeniem?

Polecamy Rodzice Chusteczki nawilżane dla niemowląt - wynalazek doskonały?

 • Do wycierania kurzu. Każda kobieta z pewnością doceni obecność mokrych chusteczek w sytuacji, gdy na meblach pojawi się warstwa kurzu. Szybkie machnięcie ręką i nie tylko szafka lśni czystością, ale dodatkowo w domu bardzo ładnie pachnie.
 • Do mycia auta. Jedzenie w samochodzie zazwyczaj nie podoba się tatusiom. Dbają oni o swoje samochody często tak dobrze, jak o kobiety. Co zrobić w sytuacji, gdy tapicerka ubrudzi się od pysznych lodów, czy keczupu? Oczywiście warto wówczas sięgnąć po chusteczki dla niemowląt – świetnie poradzą sobie z każdym rodzajem brudu.

Polecamy Rodzice Chusteczki nawilżane dla niemowląt - wynalazek doskonały?

 • Do demakijażu. Jeżeli zabrakło w domu mleczka do demakijażu, możesz z powodzeniem użyć do zmycia twarzy dziecięcych chusteczek. Podkład nie oprze się ich działaniu, a dodatkowo nie nabawisz się podrażnień. Jeżeli używasz wodoodpornego tuszu do rzęs, możesz potrzebować więcej czasu na jego usunięcie.
 • Do usuwania plam. Łyżka z dżemem spadła na dywan? Nie przejmuj się. Chwyć paczkę chusteczek i delikatnie dotykaj tkaninę. Plama powinna zniknąć dość szybko bez konieczności robienia wielkiego prania.
 • Do mycia rąk. Jeżeli Twoje dziecko jest często brudne (a tym samym szczęśliwe 🙂 ), miej chusteczki przy sobie. Dzięki nim szybko oczyścisz ciałko malucha z wszelkiego brudu i nie będziesz musiała się martwić chemią niedostosowaną do potrzeb dziecka.
 • Do higieny intymnej. Jeżeli jesteś w podróży, pod namiotem, w kolejce do lekarza, masz okres, bądź po prostu doszło do awarii wody, wykorzystaj wilgotne chusteczki do podmycia się tu i ówdzie – poczujesz się świeżo i czysto.

Polecamy Rodzice Chusteczki nawilżane dla niemowląt - wynalazek doskonały?

 • Do zlikwidowania śladów po antyperspirancie. Znasz to uczucie, kiedy zakładasz czarną bluzkę i pod pachami pojawiają się białe paski? Teraz już wiesz, co możesz zrobić 🙂
 • Do odświeżenia w upalne dni. Kiedy żar leje się z nieba, wybawieniem okazują się być mokre chusteczki. Nie tylko przynoszą ochłodę, ale także oczyszczają ciało z potu i brudu.
 • Do mycia kwiatów. Chcesz umyć kwiaty a boisz się, że od chemicznych środków możesz im zaszkodzić? Użyj do tego celu chusteczek dziecięcych – dzięki ich delikatnej strukturze i braku niebezpiecznych chemikaliów, nie zniszczysz rośliny.
 • Do mycia laptopa. Twój komputer nie wygląda na szczególnie czysty? Przetrzyj go delikatnie chusteczkami, a po kilku chwilach będzie znowu pozbawiony brudu i paproszków.

Polecamy Rodzice Chusteczki nawilżane dla niemowląt - wynalazek doskonały?

 • Do mycia skórzanych mebli. Chcesz odświeżyć meble bez konieczności traktowania ich drogimi preparatami? Skorzystaj z kilku nawilżanych chusteczek.
 • Do wycierania farby. Twoje dziecko często maluje? Farba trafia w miejsca, w których nie powinna się znaleźć? Nie chce Ci się iść po zestaw perfekcyjnej pani domu? Sięgnij po magiczną paczuchę 🙂

Można tak wymieniać bez końca. Zalety chusteczek dla dzieci są praktycznie nie do wyczerpania w jednym artykule.

Czy można zastąpić chusteczkami zwykłe sprzątanie przy pomocy detergentów?

Korzystając z mokrych chusteczek z pewnością sprawimy, ze w naszym otoczeniu będzie czyściej. Nie zapominajmy jednak o dwóch rzeczach.

Polecamy Rodzice Chusteczki nawilżane dla niemowląt - wynalazek doskonały?

Po pierwsze – chusteczki również zawierają pewien chemiczny skład, więc mogą nie nadawać się do wszystkich rodzajów powierzchni, materiałów, czy nawet szczególnie wrażliwej skóry.

Po drugie – zachowajmy pewną równowagę między czystością pozorną, a systematycznym sprzątaniem z zastosowaniem detergentów. Niewątpliwie nasza podłoga, szafka, czy sedes będzie czystszy po użyciu chusteczek, lecz nie zapominajmy o tym, by raz na jakiś czas skorzystać z prawdziwej chemii 😉 Pod mikroskopem różnica w czystości jest jednak ogromna!