Dermatologiczne usuwanie piegów

0
438

Piegi można usunąć (właściwie bardziej wybielić niż usunąć) stosując domowe, naturalne metody. Ponieważ nie dają one trwałych efektów, to wiele osób decyduje się na bardziej radykalne kroki – specjalistyczne zabiegi przeprowadzane w gabinetach dermatologicznych. Oto najczęściej wykonywane zabiegi tego typu:

Usuwanie piegów laserem

Usuwanie piegów laserem jest jedną z najskuteczniejszych metod przeprowadzanych w gabinetach dermatologicznych i estetyki ciała. Zabieg polega na kierowaniu wiązki lasera na komórki zawierające barwnik w celu zniszczenia ich. Niestety, aby skutecznie usunąć piegi, trzeba poddać się co najmniej kilku zabiegom.Zdrowie  Dermatologiczne usuwanie piegów Bardziej zaawansowanym, ale też i droższym (wykonuje je niewiele gabinetów) jest zabieg wykonany przy pomocy lasera bromkowo – miedziowego. W odróżnieniu od zwykłego lasera, który w jednym impulsie aplikuje tylko jedną długość fali, ten laser ma dwie długości fali. Dzięki temu jest on jak na razie uważany za najskuteczniejszą metodę usuwania piegów oraz przebarwień skóry.

Usuwanie piegów przy pomocy IPL

W gabinetach dermatologicznych oraz kosmetycznych piegi można usunąć także przy pomocy urządzenia mylonego często z laserem, nazywanego IPL (Intense Pulsed Light). Wprawdzie zasada działania lasera i IPL jest taka sama, bo obydwa generują światło, ale różnią się długością wysyłanych fal. Ponieważ właściwie u każdego pacjenta gabinetu skóra jest inna, to niezwykle trudno jest ustalić taką moc fal, która nie spowoduje poparzeń. Z tego powodu tę metodę stosuje się zwykle tylko do likwidowania płytkich plam powierzchniowych nie wymagających fal dużej mocy.

Usuwanie piegów krioterapią

Niektóre gabinety dermatologiczne i estetyki ciała proponują krioterapię jako metodę usuwania piegów oraz plam wątrobowych i powierzchownych przebarwień. Wykorzystuje się w niej działanie bardzo niskich temperatur. I w tym przypadku trzeba wykonać całą serię zabiegów, by przyniosły spodziewany efekt.

Usuwanie piegów peelingami chemicznymi

Usuwanie piegów peelingami chemicznymi, to nic innego, jak ścieranie naskórka w celu rozjaśnienia piegów. Może być powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie.Zdrowie  Dermatologiczne usuwanie piegówWykonuje się go w seriach. Niestety, jest wiele przeciwwskazań do jego wykonania, np. aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, alergie skórne, choroby autoimmunologiczne, przebyty niedawno zabieg krioterapii itd. Dodatkową niedogodnością jest konieczność unikania promieni słonecznych w czasie trwania terapii.

Usuwanie piegów peelingiem medycznym

Zabieg usuwania piegów przy pomocy peelingu medycznego jest stosunkowo prosty – polega na nakładaniu na skórę preparatu o właściwościach rozjaśniających przebarwienia. Po kilku minutach, a nawet w niektórych przypadkach – godzinach, na skórę nakłada się krem łagodzący. Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu trzeba przeprowadzić całą serię zabiegów.