Nowoczesna ciąża, czyli aplikacja mobilna dla przyszłej mamusi

0
519

Smartfon to nasz codzienny towarzysz życia, dlatego coraz więcej przyszłych mam posiada w swoich urządzeniach specjalne aplikacje do śledzenia przebiegu ciąży. Jeżeli właśnie zobaczyłyście dwie kreski na teście albo macie to już dawno za sobą, ale idealna apka po prostu jeszcze nie wpadła wam w ręce, koniecznie wypróbujcie BabyNote.

Ciąża Polecamy  Nowoczesna ciąża, czyli aplikacja mobilna dla przyszłej mamusi

Dlaczego właśnie BabyNote, a nie tysiące innych? Bo to przede wszystkim prosty program, który dostarcza nam ciekawe informacje, a do tego umożliwia dokumentowanie najważniejszych aspektów ciąży. Przy pierwszym uruchomieniu nie musimy wypełniać długich formularzy rejestracyjnych, a jeżeli nie do końca wiemy, w jakim tygodniu ciąży jesteśmy, apka sprawnie pomaga nam to ustalić, zadając nam niezbędne pytania.

Mamusiu, jestem fasolką!

Ekran startowy BabyNote wygląda niepozornie, ale kryje w sobie naprawdę wiele fajnych opcji. Autorzy aplikacji przygotowali dla nas mnóstwo osiągnięć do odblokowania, które zdobywamy za każdym razem, gdy nasze maleństwo osiągnie konkretny wiek. Dzięki temu, w bardzo przejrzysty i oryginalny sposób zostajemy powiadomieni o tym, kiedy maluszkowi wykształcają się stópki, zaczyna rozpoznawać głosy albo bawić się w piłkarza (czyli po prostu nas kopać!).

Ciąża Polecamy  Nowoczesna ciąża, czyli aplikacja mobilna dla przyszłej mamusi

Nie każdy ma miarę w oczach i potrafi wyobrazić sobie jak wygląda dzieciątko, które ma centymetr albo dziesięć. BabyNote ułatwia to poprzez porównywanie wielkości naszego maleństwa z popularnymi owocami. Kobiety na początku ciąży dowiadują się, że ich dziecko jest wielkości borówki i tak, kroczek po kroczku, do końca 8. miesiąca, kiedy nosimy w sobie… słodziutkiego arbuza. Proste, a zaraz skuteczne! I to właśnie chodzi!

Nagrywaj filmy, rób zdjęcia! Dokumentuj, co tylko chcesz!

Pewnego dnia twój mąż, na twoje życzenie, przygotował ci sałatkę z ogórkami, a ty dołożyłaś do niej majonez, keczup, a później popiłaś to wszystko sokiem i zjadłaś lody? Zrób zdjęcie, a aplikacja BabyNote umieści je na osi czasu, tak abyś mogła wrócić do wspomnień zawsze wtedy, gdy będziesz tego chciała. Funkcja pozwalająca na nagrywanie filmów czy cykanie fotek to ogromne ułatwienie, bo porządkuje materiały chronologicznie. Łatwo zatem stworzyć osobisty filmowo-zdjęciowy dziennik z najważniejszymi (i najśmieszniejszymi) momentami z dziewięciu najcudowniejszych miesięcy w życiu.

Ponownie trzeba pochwalić prostotę BabyNote. Dodawanie materiałów zajmuje tu dosłownie chwilę i działa dokładnie tak, jak powinno. Nie ma tu miejsca na skomplikowane procesy, które zniechęcają do aktywnego korzystania z aplikacji.

Jak się czułaś? Opowiedz mi wszystko!

Ciąża to coś pięknego, ale nie możemy zapominać, że w trakcie jej trwania zdarzają się przeróżne sytuacje, niekoniecznie należące do przyjemnych. BabyNote daje możliwość tworzenia notatek podzielonych na tygodnie. Możemy w nich opisywać jak się czuliśmy w danym okresie, na co mieliśmy ochotę, co nas denerwowało i tak dalej. My, kobiety, nie mamy problemów z kreatywnością, więc na pewno w waszych głowach pojawiło się już wiele pomysłów! Jakby na to nie patrzeć, możliwość dodawania pisemnych informacji potrafi być nie tylko pamiątką, ale też pomocą dla lekarza, kiedy podczas wizyty padnie pytanie dotyczące gorszego samopoczucia czy nudności.

Ciąża Polecamy  Nowoczesna ciąża, czyli aplikacja mobilna dla przyszłej mamusi

A czy wiesz, że…

BabyNote to skarbnica wiedzy. Kobiety, które lubią fachowe, długie artykuły poparte licznymi medycznymi badaniami pewnie nie znajdą tutaj tego, czego szukają. Jeżeli jednak lubicie krótkie informacje (oczywiście, jak najbardziej prawdziwe, a nie wyssane z palca!), na przykład, wyjaśniające rozwój zarodka i tym podobnych, nie będziecie mieć powodów do narzekań. Na każdy tydzień ciąży przygotowano w programie kilka ciekawostek, niektórych raczej mało znanych. Ale więcej szczegółów nie ma co zdradzać – same wszystko wyczytacie, szkoda psuć wam zabawę! 🙂

Apkę BabyNote można pobrać na smartfony z Androidem lub systemem iOS, czyli tym, na którym pracują iPhone’y. Ceny w tym przypadku podawać nie trzeba, gdyż instalacja i korzystanie z programu jest całkowicie darmowe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzego nie robić w 1. trymestrze ciąży?
Następny artykułJak zorganizować pierwsze urodziny dziecka?
Z wykształcenia jestem lekarzem pediatrą w trakcie specjalizacji. Z zamiłowania natomiast dumną mama dwóch synów - Tymoteusza i Makarego. Mam 34 lata, wspaniałego męża i... życiową misję (mówię to szeptem, żeby nie zapeszyć!). Staram się przemycić do sieci nie tylko wiedzę z zakresu zdrowia matki i dziecka, ale przede wszystkim wartościowe informacje dotyczące odpowiedzialnego rodzicielstwa :)