Prezent komunijny

1
512

Nie ulega wątpliwości, że temat prezentu komunijnego jest w ostatnich latach mocno wałkowany. Jedni czekają na ten dzień z wypiekami na twarzach, mając nadzieję na głębokie, duchowe przeżycie, inni wychodzą z siebie, nie mogąc doczekać się prezentów. Podpowiadamy co sprezentować dziecku i nie dać się zwariować 🙂

Polecamy  Prezent komunijny

Chrzestni przodem!

Część z nas ma komunię chrześniaka/chrześniaczki już za sobą, inni dopiero oczekują na to wydarzenie. Istnieje jeszcze grupa osób (szczęśliwców? 🙂 🙂 🙂 ), która w ogóle nie załapała się na rolę rodzica chrzestnego. Niezależnie od sytuacji – komunia kojarzy się z prezentami, prezenty natomiast z… dylematem.

Załóżmy więc, że jesteś chrzestną. Zastanawiasz się nad tym, co wypada kupić w prezencie. Zachodzisz w głowę, czy kwota, jaką planujesz przeznaczyć nie jest za mała i czy ,,normalne” ciocie i wujkowie nie dadzą więcej. Czy nie wyjdziesz na sknerę?

Ale tak nie wypada!

Istnieje jedna, najważniejsza zasada: nie ma czegoś takiego jak ,,wypada”. Podarunek powinien być skromny, dostosowany do wieku i potrzeb dziecka, a przede wszystkim do wydatków fundującego.

Polecamy  Prezent komunijny

Nie daj się modzie komunijnej i kupowaniu tego, na co decydują się inni. Nie obserwuj sąsiadów i znajomych – postaw na własne sumienie!

Jaki prezent dla dziecka?

  • Motyw religijny. Jeżeli planujesz podarować coś symbolicznego i religijnego, postaw na łańcuszek z zawieszką w postaci medalika, album, specjalne wydanie Biblii, czy ikonę.
  • Biżuteria. Fantastycznym prezentem komunijnym, który przez bardzo długi czas pozostaje w pamięci, jest biżuteria. Pierścionek, zawieszka, łańcuszek, kolczyki, czy broszka to ponadczasowe gadżety, które jak najbardziej pasują do uroczystości I komunii.
  • Sport. Jeżeli planujesz sprezentować coś, czego dziecko będzie używać do rozrywki, pomyśl o popularnych dziecięcych zajęciach. W ostatnim czasie bardzo popularne są rolki, hulajnogi, deskorolki, narty czy snowboard. Klasyczny rower także może być strzałem w dziesiątkę 🙂

Polecamy  Prezent komunijny

  • Elektronika. Planujesz kupno komputera, laptopa, tabletu, czytnika e-booków, czy telefonu? Zbadaj grunt i dokonaj przemyślanych zakupów. Postaraj się wybrać coś, co nie rozpadnie się po jednym użyciu 🙂
  • Książki. Ten prezent zawsze jest na czasie i nigdy nie wypadnie z obiegu (miejmy nadzieję!). Taki podarunek może być wycelowany w indywidualny gust dziecka, bądź jego przyszłość. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju pozycje naukowe. Warto zadbać o wyjątkowe wydanie.
  • Wycieczka. Podróże są na czasie! Nic nie zastąpi niezwykłych wspomnień z jakiegoś ciekawego miejsca na świecie!

A może pieniądze?

Jeśli nie możesz zdecydować się na prezent, postaw na to, co przydaje się zawsze. Pieniądze to ponadczasowy podarunek, dający najwięcej możliwości na realizację marzeń. Elegancka koperta to proste i dobre rozwiązanie 😉