Każdy rodzic pewnego dnia staje przed tym dylematem. Pewne rzeczy nie są już potrzebne maluszkowi i szukamy sposobu, by jakoś sobie z tym poradzić. Co jest najlepszym wyjściem z takiej sytuacji? Podpowiadamy, doradzamy, ale wszystko i tak w całości zależy od was samych!

Dzieci, szczególnie te najmniejsze, bardzo szybko wyrastają z ubranek. W trakcie ciąży podekscytowane mamusie często wpadają w zakupowy szał i wypełniają niemal całą szafę bodziakami, śpiochami i innymi przydatnymi częściami niemowlęcej garderoby. A po pewnym czasie po prostu trudno im pogodzić się z wizją wyrzucania do śmieci rzeczy, za które zapłaciły ciężkie pieniądze. I bardzo dobrze, bo jest to tak naprawdę najgłupsze, co można zrobić, a wszystko przez mnogość alternatyw!

Małe dziecko  Co robić z ciuszkami naszego dziecka?

Dlaczego pozbywamy się ubrań?

Nie w każdym przypadku chodzi tylko o typowe wyrastanie. Niekiedy musimy pozbyć się przedmiotów, ponieważ się zniszczyły. Zdarza się również tak, że trzymaliśmy coś z myślą o drugim dziecku, a tymczasem zamiast kolejnego chłopczyka mamy dziewczynkę i niektóre ciuszki siłą rzeczy po prostu nie pasują, bo przecież trudno małą księżniczkę stroić w kolorowe samochodziki.

Kochanie, tego nie wyrzucaj!”

Jeżeli już nawet zdecydujemy się na zrobienie porządków w dziecięcej garderobie, na pewno nieraz zakręci nam się łezka w oku na myśl o pozbyciu się jakichś wyjątkowych ciuszków czy dodatków. Niektóre mamy nie mogą sobie pozwolić na to, by przechowywać kartony z ubraniami, ale jeśli któraś z was jest w lepszej sytuacji, śmiało może zostawić parę sentymentalnych przedmiotów (z naciskiem na „PARĘ”!). Można je trzymać w jakimś specjalnym opakowaniu albo zupełnie tradycyjnie. Wybór należy do was!

Po rodzinie” to tylko jedna z opcji!

Prawdopodobnie ktoś z was, albo przynajmniej jeden z waszych znajomych, otrzymał kiedyś coś od członka rodziny. Bardzo często zdarza się, że rodzeństwo przekazuje między sobą ubranka po dzieciach i jest to jak najbardziej dobre i rozsądne wyjście. A co jeśli z jakichś powodów nie chcemy w ten sposób pozbywać się ciuchów naszej pociechy? Opcji jest sporo. Możecie, na przykład, przekazać przedmioty, łącznie z zabawkami, do wybranego domu dziecka czy na jakąś zbiórkę charytatywną. Być może znajdziecie też kogoś z bliskiego otoczenia, kto jest ubogi i ma problemy z kompletowaniem wyprawki dla niemowlęcia. Takim osobom może się przydać coś, co tobie wydaje się już bezużyteczne. Oczywiście, pomagając mamie w trudnej sytuacji finansowej, rób to z należytą delikatnością. Nie chcesz przecież kogoś urazić, mając całkowicie dobre intencje.

Małe dziecko  Co robić z ciuszkami naszego dziecka?

Mama bizneswoman

Skoro mowa o pieniądzach, nie można zapominać o popularnych portalach aukcyjnych lub tzw. tablicach ogłoszeń lokalnych. Jeżeli odpowiednio przygotujesz używane ubranka, zrobisz im ładne zdjęcia i dodasz do tego oryginalny, ale też realistyczny, opis, nie powinnaś mieć problemów ze sprzedażą przynajmniej części rzeczy. Nie popełniaj tylko podstawowego błędu i nie żądaj za zestawy zbyt dużych pieniędzy. Raczej nikogo nie interesuje, że kupiłaś coś za 50 złotych, a teraz chcesz połowę tego. W sieciówkach można znaleźć mnóstwo fabrycznie nowych ubranek za niewielkie pieniądze. Postaw się zatem na miejscu kupującego i pomyśl, czy sama wolałabyś wydać 10 złotych na coś nowego (może gorszej jakości, ale też niekoniecznie, bo często płaci się za metkę znanej firmy!), czy 20 za „używkę”. Nawet jeśli zarobisz na tym wszystkim 100 czy 200 złotych, to zawsze jest coś!