Jak walczyć z komarami – 6 rad do zastosowania w domu

0
486

Komary, to zmora wakacyjnych miesięcy. Oto kilka praktycznych rad ułatwiających życie człowiekowi, a utrudniających życie tym uciążliwym owadom.

1. Zamontuj w oknach i drzwiach moskitiery

Moskitiery zamontowane w oknach i drzwiach mogą być dobrą barierą odgradzającą domowników od komarów.Polecamy  Jak walczyć z komarami - 6 rad do zastosowania w domuZamontowane na stałe zwykle jednak uniemożliwiają swobodne ich otwieranie i zamykanie. Dobrym patentem są więc moskitiery montowane na rzepy ściśle przylegające do futryn. Siatka moskitiery musi mieć dość gęste oczka, by była skuteczna.

2. Nie otwieraj okien i drzwi przy zapalonym świetle

Ciepło jakie dają zapalone żarówki czy ekran włączonego telewizora  przyciąga owady. W związku z tym wietrzenie pomieszczeń najlepiej robić przy zgaszonym świetle, a telewizję oglądać przy zamkniętych oknach lub z zamontowanymi moskitierami.

3. Dbaj o higienę stosując bezzapachowe kosmetyki

Pot, a właściwie kwas mlekowy i amoniak znajdujący się w nim, przyciąga komary. Podobnie działają kosmetyki zapachowe.Polecamy  Jak walczyć z komarami - 6 rad do zastosowania w domuDlatego trzeba wyjątkową uwagę przywiązywać do dbania o higienę swojego ciała. Najlepiej używać do tego kosmetyków bezzapachowych, bo inne niestety podobają się nie tylko ludziom, ale fruwającym owadom również (nie tylko komarom, ale także meszkomosompszczołom).

4. Odpowiednio się ubierz

„Wiśta wio, łatwo powiedzieć” – „odpowiednio się ubierz” 🙂 Niestety komary potrafią przebić się do naszego ciała nawet przez leginsy czy materiał bluzki. Żeby ochrona była skuteczna potrzeba co najmniej dwóch warstw ubrania lub jednej, ale za to grubszej, bardziej sztywnej.Dobrym rozwiązaniem jest zakładanie spodni z szerszymi nogawkami nie przylegającymi bezpośrednio do ciała.Polecamy  Jak walczyć z komarami - 6 rad do zastosowania w domuPodobnie rzecz się ma z bluzkami czy tunikami. No i na głowie też się coś przyda – kapelusz lub czapka. Im więcej zakrytego ciała, tym mniej miejsca „do lądowania” dla komarów. I jeszcze jedna rada – lepiej zakładać ubrania w jasnych kolorach.

5. Miej „pod ręką” odkurzacz z wąską ssawką

Jeśli jednak do pomieszczenia, w którym przebywasz dostaną się te bestie, to najlepiej pozbyć się ich przy pomocy … odkurzacza. W komplecie końcówek zawsze znajduje się wąska ssawka, która jest idealna do wciągania komarów. Ponieważ są one szczególnie uciążliwe w nocy – czasem wręcz uniemożliwiają sen – wystarczy tylko „popolować” na nie przez parę minut przed ułożeniem się do snu.

6. I dodatkowo … witamina B6

Komary nie zbliżają się do osób, u których wyczują witaminę B6. Można ją sobie zaaplikować kupując w aptece w postaci tabletek, lub jedząc dużo potraw z cebulą i czosnkiem (najlepiej, żeby były surowe).