Znaczenie najpopularniejszych imion żeńskich

1
462

Jakie imię nadać dziecku?

To pytanie zadają sobie przyszli rodzice zazwyczaj na długo przed jego pojawieniem się na tym świecie. Jeżeli nie chcą poznać wcześniej płci dziecka, to oczywiście myślą nad imieniem dla dziewczynki i dla chłopca. Chcą być bowiem przygotowani na każdą opcję 🙂 Czasami jest to nawet dość zabawne, bo skreślają z listy fajne imię tylko dlatego, że np. nosi je znajome dziecko, które wcale nie jest ani mądre ani grzeczne ani nawet śliczne 🙂 Tak jakby samo imię miało decydować o tym, jakim dzieckiem będzie ich ukochany maluch 🙂 A może coś w tym jest?

Niemowlę Znaczenie najpopularniejszych imion żeńskich

Aby pomóc sobie w dokonaniu właściwego wyboru warto najpierw poznać  najpopularniejsze imiona dla dzieci 2016/2017  oraz przypisywane im znaczenia. Dzisiaj w artykule informacje dotyczące dziesięciu najczęściej nadawanych imion dla dziewczynek.

Znaczenie najpopularniejszych imion dla dziewczynek.

 • Zuzanna – (imię pochodzenia hebrajskiego) jest uczciwa, odważna, towarzyska i trochę zwariowana, ma duży temperament i intuicję. Bywa chaotyczna, nerwowa i wybuchowa.
  Sprawdzi się w takich zawodach jak: aktorka, dziennikarka, stewardessa, kelnerka, asystentka.
 • Julia – (imię pochodzenia łacińskiego) jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. To typ energicznej i kreatywnej kobiety interesów, dobrze ubrana, lubi władzę, ale jest miła, dobra i kulturalna, wszystko dokładnie analizuje. Będzie znakomitym marketingowcem, handlowcem i podróżniczką.
 • Lena -( imię pochodzenia greckiego) powstało ze zdrobnienia starych imion – Helena i Magdalena.  Jest kreatywna, otwarta i pomysłowa. Poddaje się emocjom, często wbrew rozsądkowi. Ale szybko i chętnie się uczy. To typ artystki, ale też ma predyspozycje, by zostać sędzią.

Niemowlę Znaczenie najpopularniejszych imion żeńskich

 • Maja -( nie wiadomo dokładnie skąd to imię pochodzi. Jeżeli wywodzi się od hebrajskiego słowa mariam to oznacza „napawać radością”, jeśli z egipskiego meri-jam  oznacza „ukochana przez Boga”. Może też wywodzić się od imienia greckiej nimfy Mai, lub od rzymskiej bogini przyrody). Jest pełna wdzięku, pracowita, powściągliwa, skryta w sobie, wrażliwa i uduchowiona. Lubi towarzystwo, a towarzystwo lubi ją. Lubi mieć swoje zdanie. Miewa zmienne nastroje. nie jest to typ kury domowej.Będzie dobrym pedagogiem, konserwatorem zabytków albo aktorką, lub  malarką.
 • Hanna – (pochodzi z hebrajskiego Chana, czyli „wdzięk, łaska”). Jest odmianą imienia Anna. Z jednej strony jest marzycielką, z drugiej jednak, twardo stąpa po ziemi. Chętnie pomaga innym, mimo że czasami jej dobroć jest wykorzystywana. Otacza ją duża grupa przyjaciół. Jest bardzo rodzinna.
  Te cechy pozwalają jej być np. dobrym lekarzem, inżynierem, naukowcem i urzędniczką.
 • Zofia – ( imię pochodzenia greckiego, od słowa sophia – mądrość) przylgnęło do niej powiedzenie „Zosia – samosia”. Nie bez powodu, bo lubi sama decydować o wszystkim i wszystko wie najlepiej 😉 Energicznie działa na różnych polach poświęcając swój czas, często kosztem swojej rodziny. Jest typem optymistki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli kogoś pokocha miłością romantyczną – bywa zaborcza, ale i dość kochliwa.
  Może znakomicie spełniać się w wielu zawodach, w których ważna jest umiejętność dobrej komunikacji. Będzie więc świetnym społecznikiem, politykiem, PRowcem, psychologiem, pedagogiem, lekarzem, przedszkolanką i handlowcem.
 • Amelia – (pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię ogniska domowego) typ nie lubiącej nudy marzycielki z ogromną wyobraźnią. Bardzo pracowita, energiczna, nie lubi stagnacji, więc uwielbia podróże. Jest często singlem, choć przeżywa gorące romanse bo jest temperamentna, czuła, delikatna i opiekuńcza. Może być dobrym przyjacielem potrafiącym słuchać i udzielać trafnych rad. Ciekawe, bo znaczenie tego imienia właściwie przeczy jej późniejszym zachowaniom. Będzie dobrym przewodnikiem, ale też przedszkolanką, czy lekarzem – pediatrą.
 • Alicja – ( pochodzi  od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelheid, czyli  niewiasta o szlachetnym obliczu i usposobieniu, lub od greckiego słowa aletheia rozumianego jako prawda). Taktowna, miła, szczera i z poczuciem humoru łatwo zdobywa sympatię i przyjaciół. Jest typem kury domowej oddanej w pełni swojej rodzinie, choć nie wyklucza to tęsknoty do dalekich podróży. Powinna się spełnić w takich zawodach jak nauczycielka lub artystka.

Niemowlę Znaczenie najpopularniejszych imion żeńskich

 • Aleksandra –  (pochodzi od greckiego słowa aleksandros (obrońca ludzi) – jest żeńskim odpowiednikiem imienia Aleksander). Jest osobą towarzyską, odpowiedzialną, dynamiczną, niezależną i ambitną.  Do celu dąży za wszelką cenę. Lubi zmiany, raczej nie jest stała w uczuciach, choć czeka na wielką miłość. Będzie się spełniać firmach rodzinnych oraz w zawodach, w których liczą się umiejętności dobrej komunikacji z ludźmi.
 • Natalia – (imię pochodzenia łacińskiego od określenia dies natalis, oznaczającego tę, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym) twardo stąpa po ziemi, choć wierzy w szczęśliwe przypadki, ma wnikliwy, ścisły umysł. Pozwala jej to na osiąganie tytułów naukowych w takich dziedzinach jak np. matematyka i filozofia. Ma wiele zainteresowań. Będzie świetna jako pracownik naukowy uczelni, nauczycielka czy szkoleniowiec.

P.S. Wybierając imię warto też zachować zdrową równowagę między imieniem a nazwiskiem. Niezbyt dobrze będzie brzmiało jakieś niezwykle oryginalne imię z nazwiskiem, które jest bardzo powszechne lub brzmi jak nazwa przedmiotu, warzywa, owocu, zwierzęcia itd.